Magazyny dla e-commerce

  • Home
  • Magazyny e-commerce

Magazyny e-commerce

Jak wskazują eksperci, rynek e-commerce w Polsce nieustannie się rozwija i poszerza. Prognozy zakładają dalszą tendencję wzrostową w tym sektorze, bo klienci coraz chętniej kupują produkty za pośrednictwem sieci. Przewiduje się, że w ciągu kolejnych kilku lat transakcje internetowe sięgną 10% sprzedaży detalicznej. Bez wątpienia wpłynie to na rynek powierzchni magazynowych, jak i łańcuchy dostaw, tym bardziej że Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem pod względem inwestycyjnym, a jednocześnie dobrze przygotowanym, jeśli chodzi o zaplecze logistyczne.


Jak powszechnie wiadomo, jednym z najważniejszych elementów branży e-commerce, decydującym o jej popularności, ale też stabilności poszczególnych marek jest szybkość dostaw. Sprawna realizacja zamówienia to kluczowy czynnik (obok jakości produktu) decydujący o zadowoleniu klienta.


Obecnie w krajach wysoko rozwiniętych magazyny e-commerce specjalizują się w kilku głównych strefach. Są to przede wszystkim sortownie, kurierskie centra dystrybucji, centra obsługi zamówień online oraz zwrotów.