Build to suit Lublin

  • Home
  • Magazyn szyty na miarę

Magazyn szyty na miarę

Magazyn szyty na miarę, nazywany też BTS (z ang. build to suit) to obiekt zaprojektowany i wykonany zgodnie z indywidualnymi założeniami i wymaganiami inwestora. Niewątpliwą zaletą takiej inwestycji jest pełna dowolność w doborze lokalizacji, wielkości całej powierzchni budynku, jak i poszczególnych części (magazynowej, socjalnej, biurowej) oraz dopasowanie funkcjonalności do przeznaczenia.

Magazyny szyte na miarę mogą powstawać na terenie dewelopera lub na gruntach należących bezpośrednio do inwestora. Bardzo często to właśnie lokalizacja jest najważniejszym czynnikiem kształtującym i wpływającym na realizację strategicznych celów przedsiębiorstwa.

Ponadto każda branża, jak wiadomo, charakteryzuje się odmiennymi wymogami, a magazyny BTS dają szansę realizacji wszystkich założeń określonych na samym początku. Wymagania mogą dotyczyć nie tylko wspomnianej wcześniej lokalizacji, ale także specyfikacji technicznej oraz dodatkowych parametrów np. w zakresie wyposażenia, rozmieszczenia modułów, oświetlenie itd.

Magazyn szyty na miarę to także pełna dowolność, jeśli chodzi o formę współpracy. Może to być zarówno  najem (najczęściej na okres przynajmniej 10 lat), jak i transakcja kupna-sprzedaży.