Cargo w Lublinie

Cargo

Wiele firm zajmujących się morskim i lotniczym transportem pasażerskim świadczy również usługi cargo, czyli usługi z zakresu przewozu ładunków i towarów w dowolne miejsce na świecie. Rynek tego typu transportu, jak przekonują eksperci, rozwija się bardzo prężnie nie tylko na skalę krajową czy europejską, ale nawet transkontynentalną.
Lotnicze cargo jest niezwykle istotną gałęzią gospodarki w branżach, gdzie przede wszystkim liczy się czas transportu i dostarczenia przesyłki. Istnieją bowiem towary, których cykl produkcyjny, ale też trwałość wymuszają ograniczenie okresu przesyłu do minimum. Nie bez znaczenia jest również wartość przewożonego ładunku. Przewóz ładunków drogą powietrzną uchodzi za bardzo bezpieczny, co jest niezwykle istotne w przypadku produktów wrażliwych na wstrząsy.


W obrębie rozbudowanych portów lotniczych istnieją terminale typu cargo. W takiej wydzielonej strefie lotniska możliwy jest załadunek, rozładunek, ale i magazynowanie przesyłanych towarów. Koszty cargo w transporcie lotniczym uzależnione są od wielu czynników, w tym takich jak: rozmiary, waga, odległość, miejsce docelowe, w które ma trafić wysyłka czy wreszcie jej rodzaj.


Jednak cargo to nie tylko transportowany ładunek. To również rodzaj ubezpieczenia obejmującego przewożone towary. Polisa tego typu przeznaczona jest przede wszystkim dla importerów, eksporterów, przedsiębiorców, którzy w ramach działalności podejmują ryzyko związane z wystąpieniem szkody towaru podczas transportu. Terminal cargo działa na terenie lotniska w Lublinie.