BTS - magazyny szyte na miarę

  • Home
  • Build to suit

Build to suit

Magazyn typu BTS jest obiektem, który powstaje na indywidualne, specjalne zamówienie klienta. Na wzrost efektywności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów całego procesu logistycznego ma bowiem wpływ nie tylko tempo i jakość produkcji, ale też lokalizacja. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia dostosowania parametrów technicznych do specyfiki branży oraz indywidualnych wymagań inwestora.


Warto podkreślić, że obiekty typu built to suit cechują się dowolnością, jeśli chodzi o lokalizację, jak i wielkość poszczególnych komponentów obiektu magazynowego (np. powierzchni przemysłowej, biurowej), ich rozmieszczenie czy funkcjonalność.


Magazyny BTS mogą powstawać zarówno na działkach prywatnych inwestora, jak i na gruntach dewelopera. W ramach projektu możliwe jest zrealizowanie inwestycji o różnym przeznaczeniu. Hale mogą więc pełnić funkcję przemysłową, magazynową, handlową, usługową – wszystko zależnie od wymagań klienta.


Modyfikacje w stosunku do standardowo stosowanych specyfikacji mogą dotyczyć właściwie wszelkich obszarów, nawet najdrobniejszych szczegółów. Najczęściej związane są jednak z kwestiami, takimi jak oświetlenie (światłem sztucznym bądź naturalnym), ocieplenie budynku, rozmieszczenie pomieszczeń itp.